hepsişifa 4

10 Kasım 2009 Salı

Karnabaharın Faydalarını

Karnabaharın Faydalarını Anlatıyor - Ahmet Maranki
Özellikleri : Kış aylarında yetişen karnabahar A, B1, B2, C, K, E vitaminlerini, potasyum, kalsiyum, cinsiyet hormonu ve sodyum ihtiva eder. Bu maddeler nedeniyle besleyici ve güç verici özelliği ön plana çıkar.

Önerilen Hastalıklar : Kalp rahatsızlılarına giderir, sinirleri ve beyni iyi çalıştırır, bağırsakların çalışmasını düzenler.

Kullanma Şekli: Karnabahar, az suda haşlanıp salata şeklinde yenilirse daha faydalı olur. Çok kaynatma besin değerini azaltır. Faydalı maddelerin çoğu suya geçtiği için sebzelerin haşlama suyu atılmamalı, çorba şeklinde içilmelidir.

Bilhassa idrar yolu enfeksiyonlarında ve antibakteriyel olarak helikobakter türevlerinin yok edilmesinde kür halinde kullanılarak mide ülserinin oluşumu engellenmektedir.

Karnabaharın faydaları, Şifalı bitkiler

Ahmet MarankiBROKOLİNİN FAYDALARI


İçeriğinde tiroit bezini baskı altında tutarak , aşırı miktarda tiroit hormonu üretmesine engel olan izotiyosiyanat maddedi barındırır.
İçinde ki çok çeşitli etkin maddeler sebebiyle oldukça faydalı bir besindir.

Önerilen Hastalıklar : Sık idrara çıkma, idrar kesesini boşaltamama gibi rahatsızlıklar yanında prostat büyümelerinde vasodilatif özelliği sebebiyle idrar yollarını genişleterek açtığı ve prostatın çalışmasını sağladıüı yağolan çalışmalarda tespit edilmiştir.

Kullanım Şekli : Kadınların menopoz dönemlerinde yardımcı pşduğu gibi meme kanserlerinde de etkili bir kullanıma sahiptir.


Ahmet Maranki

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder