hepsişifa 4

22 Aralık 2009 Salı

ASMA YAPRAĞININ FAYDALARI

Şöyle nefis bir zeytin yağlı sarmaya kim hayır diyebilirki. Peki Sarmasını severek yediğimiz asma yaprağının son derece yararlı olduğunu biliyormusunuz? Asma yaprağı beyinin daha yi çalışmasını sağlıyor.
Sofralarımızdaki bazı yiyecekler ile çevremizde bulunan bazı bitkiler, beynimizdeki çeşitli merkezlerin daha verimli çalışması için destek sağlayıcı aktif maddelere sahipler. Buna göre,
beynin talamus bölgesindeki hafıza merkezinin güçlenmesi için kuru üzüm, asma yaprağı ve yaprak sarması yemeği yenmesi tavsiye ediliyor.
Osmanlı döneminde hafızlığa çalışan gençlere de bol miktarda kuru üzüm yedirilmesi, radyezistlerin bu tespitlerini destekliyor. Pazarlarda sıkça görülen kırmızı Adana turpu parçalandıktan sonra kaynatılıp suyu içilince, beyin bu sebzeden daha fazla istifade ediyor. Ev pelini ve kayın ağacının kabuklarının da kaynatılarak içilmesi, beyin salgısı açısından faydalı olduğu gibi, kayın ağacı kabukları da vücudumuzun savunma mekanizmasını güçlendiriyor.
KAYNAK : YENİŞAFAK

1 yorum:

  1. BEN satıyor tokattan kendim yapıyorum her yıl haziranda sipariş alıyorum müşterinin isteğine göre kaç kilo istese bana isteyen facebook sayfasında bolat aktar .dan ulaşabilir bolat aktar gürsel mahallesi
    hz.alii cami pasajı ok meydanı /İstanbul
    TEL:533 925 52 30+ 0542 761 38 84 iş 0212 210 98 37

    YanıtlaSil